Skip to main content

Scopul proiectului este acela de a oferi un cadru de învățare și evoluție pentru cca 25 de adolescenți din zona Jimbolia prin organizarea și desfășurarea unor cursuri și ateliere interactive de dezvoltare a abilităților sociale și civice.

Locul de desfășurare a proiectului este sala multifuncțională din cadrul Școlii Gimnaziale Jimbolia , str. Tudor Vladimirescu nr. 83

Perioada de desfășurare a proiectului

Perioada propusă  pentru derularea modulelor de curs : 27 iunie – 1 iulie

Grup țință și beneficiari  Activitățile propuse vizează  dezvoltarea de abilități sociale și emoționale  pentru cca. 25 de adolescenți din zona Jimbolia, cu vârste între 13 și 16 ani, în special din clasele a 7-a și a 8-a.

Parteneri

Fundația Autonom

Asociația „Colț de Banat” / Hambarul cu Carte

Școala Gimnazială Jimbolia

Team4Teen

Asociația Elevilor din Timiș

Puteți descărca documentul word cu informații detaliate despre proiect:

Puteți vedea progresul zilnic al proiectului pe pagina de Facebook Hambarul cu Carte.